הצטרף אלינו ב

מצא אותנו ב Google+

מי אנחנו| שאלות ותשובות| צור קשר| הירשם למייל היומי

שתף עם חברים:

שלום אורח, התחבר  
כרגע מדורגים באתר 0 מבצעי רשתות, 0 דילים יומיים

מבצעים שהתעדכנו לאחרונה:      30/10/2013   בנק דיסקונט מציע: מבצע פטור מעמלות פעולה והטבות נוספות לעובדי הוראה


מדריך סופר פארם למחלות חורף

שינויי מזג האוויר ועונת החורף שבפתח מאותת שהגיע הזמן להיערך בהתאם ולהצטייד בתכשירים ובתרופות למניעה ולטיפול בתופעות חורף.
כתבות - מדריך סופר פארם למחלות חורף

שתף בדואר אלקטרוני     שתף עם Twitter     שתף עם Facebook
אתר DPRICE הינו גוף עצמאי ואינו קשור בשום צורה שהיא לרשת סופר פארם ו/או למועדון הצרכנות לייף סטייל. המידע המוצג באתר DPRICE הינו מידע עובדתי בלבד לגבי הנחות ומבצעים של סופר פארם ומועדון לייף סטייל

 

מדריך סופר-פארם למחלות חורף:

 

 

לקראת החורף כדאי לעשות סדר בארון התרופות. מה צריך שיהיה בבית וכיצד ניתן לחזק את המערכת החיסונית?

שינויי מזג האוויר ועונת החורף שבפתח מאותת שהגיע הזמן להיערך בהתאם ולהצטייד בתכשירים ובתרופות למניעה ולטיפול בתופעות חורף דוגמת הצטננות, שיעול, שפעת וכדומה. כמו כן, זוהי גם הזדמנות מצוינת לעשות סדר בארון התרופות ולהפטר מתרופות שפג תוקפן.

מרבית מחלות החורף נגרמות על ידי נגיפים (וירוסים) ובמקרים אלו ניתן לטפל בתסמינים, עד שהווירוס יעבור. מנגד יש מחלות הנגרמות גם על ידי חיידקים, ובמקרים כאלה יש צורך בטיפול אנטיביוטי. דלקות ריאה, גרון, התקררויות ועוד שכיחות יותר בחורף פשוט בגלל שאנו נוטים להתקבץ יותר יחד, החדרים פחות מאווררים וההדבקה מתרחשת ביתר קלות - אוורור של הבית או המשרד ושמירה על כללי היגיינה יסייעו לנו להגן על עצמנו, אך בכל מקרה כדאי להכין את הבית לחורף.

אילן שקד, רוקח ומנהל מחלקת סחר בית מרקחת וטבע ברשת סופר-פארם ממליץ מה כדאי לשים לילדים ולמבוגרים בארון התרופות הביתי לקראת העונה הקרה:

ילדים ותינוקות-

 1. תרופה להורדת חום: כדאי שיהיו בארון התרופות סירופ או נרות לילדים להורדת חום. במקרה של הקאה או פליטה של ניתן להשתמש בנרות או בפראצטמול בטיפות.

 2. מי מלח להקלת גודש באף: ילדים רבים ותינוקות במיוחד סובלים בחורף מהתקררות ונזלת, דרך יעילה להקל עליהם היא באמצעות תכשיר טבעי ולכן מומלץ להצטייד בתרסיס מי מלח, דוגמת "אוטריויני" או מי ים לניקוי מערות האף וטיפול בגודש.

 3. מכשיר אדים: זהו אינו מוצר שנכנס בארון התרופות אבל מומלץ שיהיה בכל בית. שימוש במכשיר אדים נפוץ בעיקר לילדים, אך אין סיבה לא להשתמש בו גם בקרב מבוגרים - ככלל העלאת הלחות במהלך החורף באמצעות מכשיר אדים היא דבר בריא לכל אנשי הבית. מכשיר אדים קרים יכול לפעול 24 שעות ברציפות, אינו גורם לעיבוי מים, ומתאים בעיקר במקרים של אלרגיה נשימתית ולטיפול בסטרידו, כמו כן מתאים לשימוש בכל ימות השנה.

 4. מכשיר אינהלציה: מיועד לטיפול באמצעות מי מלח במקרים קלים של נזלת או לטיפול בילדים שסובלים מצפצופים ושיעול באמצעות טיפול תרופתי הניתן על ידי הרופא. בדקו האם המכשיר ידידותי למשתמש מבחינת הגודל והצורה, כך למשל קיימים היום בשוק מכשירים בצורות החביבות על ילדים, כמו צורת הכלבלב במכשיר האינהלציה של לייף; העדיפו מכשיר שאינו כבד ומסורבל לתפעול; שזמן הפעולה שלו קצר יחסית; וכן בחרו במכשיר שקט.

 5. ערכה למשטח גרון ביתי: בבתי המרחקת נמכרות כיום ערכות ביתיות של משטח גרון המספקות תשובה תוך מספר דקות אם מדובר בזיהום חיידקי, המצריך אנטיביוטיקה או ויראלי. בדיקה זו אינה תחליף לבדיקה אצל רופא. מומלץ להגיע עם אריזה לקופת חולים ולתת לרופא או לאחות לבצע את הבדיקה, כדי לא לחכות מספר ימים עד שתגיע תרבית מעבדה.


מבוגרים-

 1. משכך כאבים ומוריד חום: בתרופות אלו ישנם שני חומרים פעילים עיקריים: פראצטמול (פראמול, אקמול, דקסמול) או איבופרופן (נורופן, אדויל, איבופרופן). במקרים בהם יש קושי בהורדת החום ניתן לשלב בין שתי התרופות.

 2. לכסניות לכאב גרון: קיימים שני סוגים עיקריים - לכסניות על בסיס טבעי ותרופות הנמכרות ללא מרשם. התרופות מכילות בדרך כלל חומר מאלחש מקומי להקלת הכאב וחומרים לחיטוי הגרון. הלכסניות על בסיס טבעי מכילות מרכיבים טבעיים, כגון תמצית פרי הסמבוק השחור שהוא בעל תכונות אנטי ויראליות, ופרופוליס שהוא בעל תכונות אנטי בקטריאילות, תמצית קורנית (מכייח) ומרווה שהיא בעלת אפקט חיטוי.

 3. טיפות, תרסיס או ג'ל להקלת גודש באף: קיימים מגוון תכשירים בטיפות, תרסיס כמו רינוקליר, או ג'ל לאף שגורמים לכיווץ כלי הדם באף. השימוש בתכשירים אלה הוא לתקופה של 3-4 ימים בלבד. בנוסף ניתן להשתמש בתרסיס מי מלח או מי ים לניקוי מערות האף וטיפול בגודש.


טיפים לבניית ארון התרופות הביתי:

 1. בחרו בארון תרופות בו ניתן לשמור את התרופות במקום יבש, קריר וחשוך – לא מעל תנור או בקרבת שמש וכן רחוק מהישג ידם של ילדים.

 2. אחת לחצי שנה בדקו את התוקף של התרופות – כדאי לסמן בטוש זוהר את התוקף ובטוש שחור תרופות שעומדות לפוג. את התרופות שפג תוקפן יש לזרוק בפחי מחזור מיוחדים הנמצאים בבתי המרקחת.

 3. טיפות עיניים יש להשליך 4 שבועות מפתיחתם, אלא אם צוין אחרת בעלון לצרכן.

 4. אין צורך לאגור תרופות או תוספי מזון – קנו כל פעם אחד.

 5. לפני השימוש בתרופות יש להקפיד ולקרוא את העלון לצרכן ולמלא אחר ההנחיות המופיעות בו.

עדכנו את הרופא ואת הרוקח אם אתם לוקחים תרופות נוספות או תוספי תזונה, שכן לעתים עשויה להיות סתירה ביניהם.


חיזוק המערכת החיסונית – תוספים טבעיים


בחורף חשוב מאוד לחזק את המערכת החיסונית כטיפול מונע, מה שעשוי להפחית הידבקות במחלות שונות. לשם כך ניתן להשתמש בויטמינים ומינרלים שונים המחזקים את המערכת החיסונית. חשוב להדגיש כי חולים במחלות כרוניות ואנשים הנוטלים תרופות – מומלץ להתייעץ עם רופא ורוקח לפני לקיחה של תוספי תזונה.

 1. ויטמין C: ויטמין C הוא אנטי אוקסידנט חשוב שמפחית את האפקט ההרסני של הרדיקלים החופשיים ( הרס מיקרו מולקולות בגוף שומנים, חלבונים ו ה DNA ), ויכול לשחזר אנטיאוקסידנטים אחרים כמו ויטמין E. כל אלה משפיעים לטובה על התפתחות תהליכי מחלה, ולכן חשוב מאד לשמור על רמה נכונה של הויטמין בדם. תכונה חשובה נוספת של ויטמין C היא גירוי מערכת החיסון. הוא משפיע על תאים רבים הקשורים למערכת החיסון, ולכן טוב בזמן הצטננות ואלרגיה. מינון מומלץ לקראת החורף למבוגרים- עד 1 גרם ביום של ויטמין C. מרבית התוספים למבוגרים מגיעים במשקל של 500 מ"ג או 1000 מ"ג. לאנשים הסובלים מצרבות וחומציות יתר בקיבה מומלץ לבקש מהרוקח ויטמין C לא חומצי . לויטמין  C יש אפקט משתן ולכן חשוב להרבות בשתייה כשלוקחים אותו.

 2. אבץ: מינרל המסייע להתפתחות וגדילה, וכן לחיזוק המערכת החיסונית. האבץ מסייע לתאי הדם הלבנים להילחם בחיידקים ובוירוסים. לכן, לקראת החורף מומלץ ליטול אבץ לטיפול בהצטננות, שפעת, כאבי גרון וזיהומים כאשר המינון המומלץ הוא 15-25 מ"ג ליום. האבץ מומלץ לספורטאים או לאנשים שסובלים מהזעת יתר, שכן הוא מופרש החוצה בזיעה, וכן לחולים במחלות אוטואימוניות (פסוריאזיס, קרון, קוליטיס כיבי ועוד). את האבץ יש ליטול לפני השינה ובנפרד מכל תוסף אחר.

 3. פרופוליס: זהו חומר טבעי בעל סגולת ריפוי רבות, הנאסף מכוורות דבורים, ומכונה "האנטיביוטיקה של הטבע". הפרופוליס מסייע בריפוי זיהומים שנוצרים עקב חיידקים ופטריות ובריפוי מחלות שנגרמות על ידי וירוסים. צורות המתן שלו מגוונות וניתן לצרוך אותו בטבליות לבליעה, משחות לעור, שפתונים, תרסיסי פה, כדורי מציצה, משחת שיניים ועוד

 4. אכינצאה: מכילה מרכיבים המעלים את ספירת תאי הדם הלבנים, הלימפוציטים והמאקרופאג'ים המסייעים בחיזוק המערכת החיסונית וכן מעלה את ריכוז האינטרפרון. החומר מופק מגבעול ושורש ומסייע לטיפול בשפעת ומחלות חורף. את האכיניצאה יש ליטול 3-4 פעמים ביום למשך שבועיים ולמניעה של מחלות יש ליטול לתקופת זמן ממושכת יותר. האכינצאה אינה מומלצת לנשים בהיריון ומניקות.

 5. סמבוק שחור: מדברן את מערכת החיסון הבריאה על ידי ייצור ציטוקינים דלקתיים ואנטי דלקתיים ומומלץ מאוד לטיפול בקרב ילדים ותינוקות מאחר ורעילותו של הצמח נמוכה ביותר. החומר הפעיל מופק מהפרח עצמו, מהעלים ומהפירות ומסייע לטיפול בכאבי גרון, הצטננות, הרפס בשפתיים ושפעת


סדרת מוצרים הומיאופתים לטיפול במחלות חורף

הטיפול ההומיאופתי הופך בשנים האחרונות נגיש יותר – אם פעם היה צריך מרשם הומיאופת והכנה מיוחדת כיום מוצעים בבית המרקחת תכשירים הומיאופתיים לטיפול בתופעות שכיחות.


Life מבית סופר-פארם משיק לראשונה סדרת מוצרים הומיאופתים בשם "הומיאו" הכוללת 3 תכשירים למבוגרים- הומיאו פלו גלובולין למניעה וטיפול במחלת השפעת, הומיאו טוסין לטיפול והקלה על שיעול יבש, שיעול לח ושיעול הנובע מעישון והומיאו ריקברי לחיזוק ואיזון תפקוד הגוף ועידוד תהליכי החלמה.

בנוסף, 2 תכשירים לתינוקות: הומיאו קוליק טיפות לבליעה לטיפול בכאב בטן כתוצאה מגזים במערכת העיכול והומיאו גאם טיפות לבליעה המיועדות להקלה על כאבי בקיעת שיניים אצל תינוקות.

המוצרים מגיעים בצורת גלובולים (טבלייה קטנה שמתמוססת כשנוטלים מתחת ללשון) או סירופ. כל המוצרים ניתנים לשילוב עם טיפול תרופתי קונבנציונאלי, אינם מכילים אלכוהול ואינם גורמים לתופעות לוואי.


לינקים מומלצים: http://www.super-pharm.co.il/Superpharm/Web/sp_home.aspx

סופר פארם - מבצעים

 


מדריך צרכנות מבצעים והנחות

למדריך המלא >

DpriceAds

DpriceFacebook

 • CARE מציע:
  500 ש"ח הנחה על כל טיפול אנטי אייג’ינג ומילוי קמטים! בקנייה של מינימום 2000 ש"ח!
  למידע נוסף מלא...

 • תדהר מציע:
  תדהר - מרכזים רפואיים להשתלות שיניים! טיפולי שיניים מורכבים בהרדמה מלאה - הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ב...

 • עיתון לאישה מציע:
  עשו מנוי לעיתון לאישה וקבלו 31% הנחה וחודש חינם!
  למידע נוסף מלאו פרטיכם עכשיו!

 • ג’רוזלם פוסט מציע:
  עשו מנוי לעיתון Jerusalem Post Lite וקבלו 13% הנחה וחודש חינם!
  למידע נוסף מלאו פרטיכם עכשיו!

 • מגזין מנטה מציע:
  עושים מנוי למגזין מנטה ומקבלים 20% הנחה וחודש מתנה! למידע נוסף מלאו פרטיכם עכשיו!

 • מגזין סופהשבוע מציע:
  39 ש"ח לחודש ללא התחייבות!
  למידע נוסף מלאו פרטיכם עכשיו!

 • מגזין בלייזר מציע:
  עשו עכשיו מנוי למגזין בלייזר וקבלו 22% הנחה וחודש מתנה!
  למידע נוסף מלאו פרטיכם עכשיו!

 • סמארט מציע:
  בואו להינות מהשתתפות חינם בטוטו! זכיות של למעלה מ-140 מליון ש"ח כבר חולקו ללקוחות Smart!
  מלא פר...

 • נדל"ן נדל"ן מציע:
  נדל"ן נדל"ן מציעים לכם הזדמנות נדל"נית חד פעמית!
  רכישת קרקע בראש"צ במחיר מיוחד עם אפשרות למימון...

 • אדמה מציע:
  אדמה - מציעים הזדמנות נדל"נית אטרקטיבית בכרכור!
  כחצי דונם פרטי בטאבו ב - 139,000 ש"ח בלבד!

הוספה למועדפים| קופונים| הצעות מחיר| תנאי שימוש| ארכיון| אינדקס הנחות לפי קטגוריות| אינדקס הנחות לפי א-ב| אינדקס הנחות לפי עסקים| אינדקס הנחות לפי מבצעים| מבצעים כתבות

| ג.גוטמן | החזרי מס לשכירים | גננים | מסעדות | חוזה | אתר "הפסקת קפה" | רהיטים | בעלי מקצוע | מתנות לעובדים | אוניברסיטת בן גוריון - סטודנטים | אתר "בית וגן"

אתר Dprice מציג דירוג של מבצעים, הנחות, קופונים, הטבות של רשתות ואתרי קניות קבוצתיות בישראל. כל המבצעים וההנחות המופיעות באתר הינן באחריות החברות המציעות אותם בלבד. עקב הבדלים בין זמני הסריקה לתוקף המבצעים יתכנו מקרים בהם מבצעים מפורסמים באתר אך תוקפם פג. במקרים כאלו וגם אם נתקלת באיזושהי בעיה באתר אנא צור עימנו קשר בהקדם ואנו נסיר את המבצעים מהאתר ונטפל בבעיה בהקדם האפשרי. אין להעתיק, להציג בפומבי או להשתמש בתכנים המתפרסמים באתר ללא אישור מפורש מהחברה. ט.ל.ח

Created Byאופקס תוכנהכל הזכויות שמורות לג. גוטמן פרסום ומדיה בע"מ